ליווי עסקאות מקרקעין

עסקאות נדל"ן מקרקעין – הפרטים שצריך לדעת

ליווי עסקאות מקרקעין הוא מתן ליווי משפטי בעסקאות מקרקעין שונות, החל מעסקאות נדל"ן פשוטות למכירת או קניית דירת מגורים ועד לחוזים מורכבים של עסקאות קומבינציה, שותפויות, רכישת מגרשים, חוזי שכירות ארוכי טווח לגופים עסקיים, ליווי יזמים ובעלי זכויות בעסקאות קומבינציה, מציאת פתרונות למגבלות בעסקאות ועוד.

ליווי עסקה במקרקעין, מתחילה בשלב בדיקת הנכס האם רובצים עליו חובות, עיקולים וכיו"ב, וכן בדיקת העסקה מבחינת מיסים והיטל השבחה, כלומר אילו מיסים יחולו בגין העסקה ובאיזה סכום. לאחר שלב בדיקת העסקה על היבטיה השונים – מתחיל שלב המו"מ ועריכת חוזה, הכולל בניית לוח תשלומים ומשכנתא, סעיפי פיצוי וכן את תנאי העסקה הספציפיים. לאחר מכן מגיע שלב ביצוע החוזה ואכיפתו במידת הצורך ולבסוף, השלמת העסקה ורישומה.

דיני הקניין בישראל

המקור הנורמטיבי (החוקי) לעסקאות במקרקעין בישראל, הם דיני הקניין שבחוק המקרקעין ובחוקים נוספים, כגון חוק השכירות. דיני הקניין קובעים את סוגי העסקאות נדל"ן שניתן לבצע במקרקעין, וכן את דרך הפעולה לביצוע עסקאות אלה ואופן רישומן.

הפסיקה עם השנים, הוסיפה מספר הלכות מהותיות, שהינן חלק מדיני הקניין ולא ניתן לבצע עסקאות במקרקעי בלי לאמץ את הוראות הפסיקה, כך למשל: בכל הנוגע לעימות המשפטי בין רוכש דירה ומעקל נקבעה הלכה בבית המשפט, כי זכותו של הרוכש עדיפה על זכותו של המעקל, באם העסקה קדמה להטלת העיקול.

ליווי עסקאות בנדל"ן מחייבת בקיאות רבה בהורות דיני הקניין ובדיני מיסוי מקרקעין, וכן ניסיון בעריכת חוזים במקרקעין.

ליווי עסקה במקרקעין

עסקאות במקרקעין מחייבות ליווי משפטי מקצועי, שכן עסקה במקרקעין טומנת בחובה השקעה כספית ניכרת ולא מעט סיכונים.

לעיתים קרובות מדובר בעסקה הגדולה ומשמעותית ביותר של האדם. מן הראוי, שעסקה כה מהותית תלווה ע"י עורך דין שהינו בעל ניסיון בתחום זה.

במהלך ביצוע עסקה במקרקעין עשויות לצוץ שלל בעיות המחייבות ניסיון. החל מבעיות של מיסוי, עיקולים או חובות הרובצים על הנכס, חובות להיטל השבחה, בעיות מימון, בעיות באופן רישום הנכס וכיו"ב.

עוז כהן עו"ד ונוטריון, מומחה לעסקאות במקרקעין, ובעל ניסיון רב של מעל 20 שנות ניסיון בתחום. 

למשרד עו"ד עוז כהן התמחות בייצוג לקוחות פרטיים ויזמים בהסכמי מקרקעין לסוגיהם השונים וטיפול בעסקאות מקרקעין על כל היבטיהן, החל משלב הבירור המשפטי הראשוני של הנכס, סוגיות המיסוי, ורישום הנכס.

ליעוץ ראשוני חינם

או מלאו את הטופס

ספרות מקצועית

בתים משותפים מהדורה ראשונה

מאת עו"ד עוז כהן

590.00

בתים משותפים מהדורה שנייה

מאת עו"ד עוז כהן

590.00

בתים משותפים מהדורה שלישית

מאת עו"ד עוז כהן

590.00

בתים משותפים מהדורה רביעית

מאת עו"ד עוז כהן

590.00

מאמרים אחרונים

הרחבת חזית: מהי ואיך להימנע ממנה?

מאת: עו"ד עוז כהן

על בתים משותפים והחשיבות ברישומם

מאת: עו"ד עוז כהן

הצבת מחסן בשטח בית משותף

מאת: עו"ד עוז כהן

אופן קבלת ההחלטות בבית המשותף

מאת: עו"ד עוז כהן

השלכות השימוש בדירה למטרות עסקיות

מאת: עו"ד עוז כהן

הקשיים בניהול בתים משותפים

מאת: עו"ד עוז כהן

Scroll to Top