ייצוג בפני המפקח על המקרקעין והבתים המשותפים

המפקח על הבתים המשותפים – עורך דין ונוטריון עוז כהן הינו מומחה לעסקאות מקרקעין ובתים משותפים. וייצוג בפני המפקח על הבתים המשותפים.

במהלך השנים, צבר עו"ד כהן ידע רב ובקיאות בתחום המקרקעין. והבתים המשותפים, וחיבר סדרת ספרים בתחום,. ביניהם הספר המקצועי והייחודי. "בתים משותפים בניה, שימוש וניהול. הרכוש המשותף" שיצא לאור בארבע מהדורות.

ספרים אלו משמשים שופטים ועורכי דין בעבודתם המקצועית,. ואף מצוטטים על ידי בית המשפט העליון.

כמו כן, לאחרונה החלו ללמד באוניברסיטאות השונות את ספריו. של עו"ד עוז כהן בלימודי המשפטים בתחום המקרקעין והבתים המשותפים.

למשרד ניסיון רב בייצוג בפני המפקח על הבתים המשותפים. המשרד מייצג חברות ניהול, וועדי בתים ולקוחות פרטיים בתביעות. בפני המפקח על רישום מקרקעין ובבתי המשפט. כמו כן, המשרד מעניק ללקוחותיו הגנה בתביעות בתחום זה.

מי הוא המפקח על הבתים המשותפים והמקרקעין ומהי סמכותו?

המפקח על רישום מקרקעין / המפקח על הבתים המשותפים, הינו גוף שיפוטי. מיוחד שהוקם לצורך הכרעה בסכסוכים הקשורים למקרקעין ובתים משותפים. בתחום זה, המחוקק ראה צורך להקים. גוף שיפוטי מיוחד שיהיה בקיא ומומחה בתחומו.

בשל העובדה שהמפקח על המקרקעין דן בעיקר בסכסוכי שכנים בנוגע לבתים. משותפים ומקרקעין, בדך כלל, נמצאות לשכות המפקחים על המקרקעין, בצמוד. ללשכות רישום המקרקעין.

למפקח על המקרקעין סמכות לדון בעניינים הבאים: סכסוכים הקשורים לרכוש המשותף. וניהולו, סכסוכים בין בעלי דירות בנוגע לתקנון הבית. המשותף, מחלוקות אחרות בנוגע לתקנון הבית המשותף, סכסוכים בנוגע להסגת גבול, הרחבת דירה, סכסוך בין בעלי דירות. בנוגע למתקנים משותפים כגון מעלית, כבלים וצלחות לווין, וכן סכסוכי שכנים בעקבות תמ"א 38.

סמכותו של המפקח על המקרקעין מוגדרת בחוק,. ואין הוא מוסמך לדון בעניינים אחרים שאינם כתובים במפורש בחוק.

מתי יש לפנות למפקח על הבתים המשותפים והמקרקעין

יש לפנות אל המפקח על רישום מקרקעין בתביעה או בבקשה רק אם. העניין כולו מצוי בסמכותו של המפקח. אם חלק מן הסעדים אינם בסמכות המפקח, אזי לעיתים. יש לפצל את התביעה ולעיתים יש להגיש את כולה לבית המשפט.

כיצד המפקח על המקרקעין מכריע בתביעות

מעמדו של המפקח על המקרקעין הינו כשל שופט שלום,. והדיונים בין כתליו מתנהלים בו בדרך דומה לדרך בה מנוהלת תביעה בבית המשפט.

ייצוג בפני המפקח על המקרקעין

בשל העובדה שהמפקח על המקרקעין הינו גוף שיפוטי מיוחד. המתמחה בתחום הבתים המשותפים, ייצוג בפני המפקח על המקרקעין. מחייב ניסיון רב בתחום ומן הראוי שייצוג בפני המפקח. על המקרקעין ייעשה ע"י עורך דין הבקיא בתחום.

הופעה בפני המפקח ללא ייצוג, הינה אפשרית, אך בשל העובדה שלא פעם מדובר. בתביעות על זכויות במקרקעין ששווין הון רב, יהיה זה נכון להיות מיוצג. בתביעה בפני המפקח על המקרקעין.
כמו כן, הכרת החוק וההליך בפני המפקח מסייעות. במידה רבות מאוד לסיכויי התביעה או ההגנה.

משרדנו צבר ניסיון רב במהלך שנים רבות של עבודה אל מול המפקח,. ומעניק ללקוחות המשרד שירות יעיל ומהיר ותוצאות מעולות.

ליעוץ ראשוני חינם

או מלאו את הטופס

ספרות מקצועית

בתים משותפים מהדורה ראשונה

מאת עו"ד עוז כהן

590.00

בתים משותפים מהדורה שנייה

מאת עו"ד עוז כהן

590.00

בתים משותפים מהדורה שלישית

מאת עו"ד עוז כהן

590.00

בתים משותפים מהדורה רביעית

מאת עו"ד עוז כהן

590.00

מאמרים אחרונים

הרחבת חזית: מהי ואיך להימנע ממנה?

מאת: עו"ד עוז כהן

על בתים משותפים והחשיבות ברישומם

מאת: עו"ד עוז כהן

הצבת מחסן בשטח בית משותף

מאת: עו"ד עוז כהן

אופן קבלת ההחלטות בבית המשותף

מאת: עו"ד עוז כהן

השלכות השימוש בדירה למטרות עסקיות

מאת: עו"ד עוז כהן

הקשיים בניהול בתים משותפים

מאת: עו"ד עוז כהן

Scroll to Top