הרחבת חזית: מהי ואיך להימנע ממנה?

אתם בוודאי מכירים את הסרטים האמריקאים שלאחר דיונים סבוכים של כמה חודשים מגיע אדם מזיע ומתנשף מטעם ההגנה, דוחף את השומרים ופורץ לתוך אולם בית המשפט וצועק "הוא זכאי! יש לי הוכחה!"

אלו תמיד רגעים מרגשים בסרט שבו הצופה מרגיש הזדהות עמוקה עם הנאשם ואנחנו אומרים לעצמנו "איזה מזל שהוא הגיע בשנייה האחרונה".

בגרסת המציאות, "הרחבת חזית" היא קצת יותר מורכבת וקצת פחות מתירנית, אבל מאחוריה עומד היגיון רב.

הרחבת חזית היא טענה לפיה בעל דין אינו רשאי לטעון טענה חדשה במהלך ההליכים המשפטיים, אם הוא לא טען אותה בכתבי הטענות המקוריים שלו.

הכלל האוסר על הרחבת חזית נובע ממדיניות ניהול התובענה ב"קלפים גלויים". מדיניות זו נועדה למנוע מצד אחד להפתיע את הצד השני עם טענות חדשות, מבלי שעלה בידו להיערך אליהן כראוי.

לדוגמה, אם אתה תובע מישהו על נזק שנגרם לך, עליך להעלות את כל הטענות שלך בכתב התביעה שלך. אם תגיש טענה חדשה במהלך המשפט, ולאחר הגשת כתב התביעה, הנתבע יוכל לטעון להרחבת חזית, ואתה עלול לאבד את התביעה שלך.

עם זאת, וכמו שלכל כלל יש יוצא מן הכלל, ישנם כמה מקרים שבהם בית המשפט עשוי לאפשר הרחבת חזית, אך אלו מקרים חריגים. לכן, חשוב להימנע מהרחבת חזית ככל האפשר.

איך להימנע מהרחבת חזית?

הנה כמה טיפים שיעזרו לך להימנע מהרחבת חזית:

  1. הקפד להגיש את כל הטענות שלך בכתבי הטענות המקוריים שלך. זה כולל את כל הטענות העובדתיות, המשפטיות והנזיקיות שלך.
  2. אם אתה מקבל מידע חדש שעשוי לשנות את הטענות שלך, צור קשר עם עורך הדין שלך מיד. עורך הדין שלך יוכל לעזור לך להחליט אם יש צורך לתקן את כתבי הטענות שלך.
  3. התייעץ עם עורך דין לפני שאתה טוען משהו חדש במהלך המשפט. עורך הדין שלך יוכל לעזור לך להבין אם הטענה שלך עשויה להיחשב להרחבת חזית.

אם אתה מקבל טענה להרחבת חזית, חשוב לפנות לעורך דין מיד. עורך הדין שלך יוכל לעזור לך להבין את ההשלכות של הטענה, ולהחליט מה לעשות הלאה.

החשיבות שבייעוץ משפטי איכותי

עורכי דין צעירים רבים חוטאים בהרחבת חזית ובכך הרבה מזכויותיך עלולות להיחסך ממך.

תמיד מומלץ ללכת לעורך דין ותיק בתחומו שלא ייפול "בדברים הקטנים" כמו הרחבת חזית.

צוות המשרד עומד לרשותכם בכל עת. לראש הפירמה, עו"ד עוז כהן, ניסיון של למעלה משני עשורים בתחום המקרקעין והבתים המשותפים.

באם נקלעתם להליך משפטי, בין שאתם מעוניינים לתבוע ובין שקיבלתם כתב תביעה, התקשרו עוד היום וצוות המשרד המסור שלנו ישמח לתת לכם את הייעוץ הטוב והמדויק ביותר עבורכם ועבור משפחתכם על מנת שכל טענותיכם תעלנה ותתקבלנה בפני בית המשפט.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

Scroll to Top